Instagram

Facebook

Linkedin

Twitter

شما عضو ارزشمند باشگاه هستید

Loyalty Members

پیوستن به باشگاه مشتریان، علاوه بر اینکه هویت جدید و مستقلی در دریافت خدمات و خرید کالا به عضو باشگاه می‌دهد،شما را وارد یک خانواده مجازی می‌کند که تک تک اعضا آن خانواده نیز هر یک به طریقی، احساس ماندگاری ، خوشنودی و وفاداری دارند. این احساس وفاداری تنها در دریافت تخفیف یا کسب امتیاز نبوده، بلکه احساس رضایت از خدمات ارائه شده، شما را به عنوان عضو ثابت یک باشگاه حفظ میکند. اغلب باشگاه هایی که عضو مرکز تبادل امتیازی کشور ( شتاک ) می‌باشند، در ایام خاصی از سال مانند روز تولد، سالگرد عضویت در باشگاه و یا در مناسبتی از سال امتیازهایی را برای عضو باشگاه در نظر گرفته و در اختیار اعضا قرار می‌دهند. از این جهت است که باشگاه‌های عضو شتاک، حتی اگر خریدی از سوی شما انجام نگرفته باشد، احساس رضایت‌مندی را در شما ایجاد می‌کنند.

فرآیند عضویت در باشگاه

پس از اینکه اپلیکیشن شتاک را دانلود کرده و باشگاه مورد نظرتان را شناسائی کردید، لازم است که به‌عنوان کاربر ثبت نام کنید تا بلافاصله کارت مجازی باشگاه شما صادر شده و به شما نمایش داده شود. پس از ثبت نام، عضویت شما در باشگاه از طریق پیامک و درون اپلیکیشن که به منزله تایید عضویت شما در باشگاه می‌باشد، به اطلاع شما خواهد رسید. علاوه بر دریافت کارت عضویت مجازی که نام و شماره عضویت شما بر روی آن درج شده است، می‌توانید با مراجعه حضوری به پذیرنده‌ای که در باشگاه آن عضو شده‌اید، کارت فیزیکی خود را نیز دریافت کنید.عضویت در تمامی باشگاه‌های تحت پوشش شبکه تبادل امتیازی کشور، رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای بابت عضویت دریافت نمی‌شود. قابل ذکر است که عضویت شما در یک باشگاه به‌منزله معتبر بودن عضویت شما در سایر باشگاه‌های متصل به شتاک می‌باشد.

آغاز خرید و کسب امتیاز

بدیهی است که خرید از یک فروشنده به دوطریق آنلاین و حضوری انجام میگیرد. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که شما بمحض عضویت در باشگاه مشتریان یک پذیرنده، بلافاصله قادر به خرید از آن فروشگاه یا ارائه کننده خدمات بوده و در همان لحظه خرید امتیاز کسب خواهید کرد. در بیشتر مواقع، عضو یک باشگاه فرصت یک ساله ای در اختیار دارد که بتواند امتیازهای کسب شده را به میزان مورد نیاز خرج کند. در برخی از باشگاه این زمان حتی به دو سال هم رسیده و شما برای خرید کالای دیگر و بتبع آن کسب امتیاز دیگر، فرصت کافی خواهید داشت. بنابراین، اساساً هدف از کسب امتیاز در مقابل خرید، استفاده از آن امتیاز در هنگام خرید یک مالای دیگر میباشد. همچنین امتیاز کسب شده بر اساس میزان مبلغی میباشد که پرداخت کرده اید. پس از کسب امتیاز، ریز و جزئیات آن در درون اپلیکیشن قابل مشاهده میباشد.

نحوه خرج کرد امتیاز

همانطور که قبلا اشاره شد، امتیازهای کسب شده بنوعی بمنزله وجه نقد میباشد که کاربر عضو قادر به خرج کردن آن است. امتیازهای کسب شده در ازای خریدهای قبل ، در خرید بعدی شما قابل استفاده بوده و هر امتیاز نشان دهنده مبلغ معینی است که باشگاه آنرا تعیین کردهاست. خرج کردن امتیاز درست آن بخش شگفت انگیزی است که همه ما از آن لذت میبریم. بطوریکه خرید بعدی ما شامل تخفیف چشمگیری خواهد بود و حتی در صورتیکه امتیازهای کسب شده بمیزان بالائی رسیده باشد، کالائی را با قیمت بسیار پائینتری خواهیم خرید. آنچه که به موضوع عضویت در باشگاه مشتریان جذابیت خاصی میدهد این است که هنگام خرج کردن امتیاز که در کنار آن بخشی از ارزش کالا را از کارت بانکی خود پرداخت میکنیم، درست بمیزان پولی که پرداخت میشود، مجددا امتیازی کسب خواهد شد. این فرآیند نشان میدهد که ما بعنوان عضو یک باشگاه همیشه کالا و خدمات را با تخفیف خریداری خواهیم کرد.

فناوری فقط آغاز کار است

هنگـامی که در پلـت فرم تجـارت برنامه وفـاداری ما فعــال هستیـــد ، همکاری مــا تازه آغاز شده است. برای رشد برنامه خود از وضعیت موجود تا رسیدن به پیشـرفت، توسـط یک تیـم خدمـات کامـل پشتیبـانی ، تجـزیه و تحلیـــل پیشــــرفتـــه ، پیشگیـــــری از کلاهبــــرداری و تیــــم هـــــای محصــول، پشتیبانی خواهید شد